Služby v POP OPTIK

 
 
 
 

Oční prohlídka – měření zraku

V České republice může preventivní vyšetření očí u klientů starších 15 let provádět optometrista. Ačkoliv u nás neexistuje nařízení, které by občanům ukládalo povinnost pravidelných prohlídek, vždy platí, že oční vady lze díky odborným kontrolám odhalit včas. Celé vyšetření nezabere více než 20 min. Od 40 let by měl navštěvovat specialistu každý, a to jednou za dva roky. Od 60 let je pak odborná prohlídka doporučována jednou ročně.

Pokud se chcete vyhnout čekárně u lékaře, můžete zajít ke specialistům do optiky. V POP OPTIK je důkladné vyšetření na moderních přístrojích a měření zkušeným optometristou samozřejmostí. Výhodou je, že dle zjištěné vady vám ihned doporučí možnost její korekce a na základě vámi popsaného životního stylu doporučí vhodnou formu korekce. A nejen dámy ocení, že specialisté pomohou i s výběrem brýlí tak, aby nebyly jen pouhou korekční pomůckou, ale také plnohodnotným módním doplňkem.

Proč je pravidelná kontrola očí tak důležitá? Nezapomínejme, že vad je daleko více, než jen nejznámější krátkozrakost či dalekozrakost. Potíže vyvolává i nepravidelné zakřivení rohovky – astigmatismus, který způsobuje neostré vidění. Dále je velmi rozšířená presbyopie, česky vetchozrakost – jedná se o přirozené stárnutí oka a ztrátu pružnosti čočky, což se projeví problémy se čtením. Od zraku zcela automaticky očekáváme spoustu informací, které považujeme za samozřejmost do chvíle, než o určitou funkci přijdeme. Právě prevence je cestou k tomu, abychom o žádný zrakový vjem nepřišli.

I ten, kdo již brýle nosí, nesmí zapomínat, že pravidelné přeměření očí je důležité, protože oko se neustále mění.

Aplikace kontaktních čoček

Pokud nosíte brýle a vadí vám třeba při sportu, je čas vyzkoušet kontaktní čočky. Jak na to?

V první řadě je potřeba se dostavit do oční optiky, kde s vámi kontaktolog projde tak zvanou první aplikaci. Při té zjistíme potřebné parametry, zdravotní stav oka a doporučíme nejvhodnější typ kontaktních čoček. V dnešní době je široká nabídka druhů materiálů, které vám bezproblémově při sportovních aktivitách nahradí vaše brýle. Při první aplikaci vás naučíme, jak kontaktní čočky nasazovat a vyndávat. Ukážeme vám také, jak o čočky správně pečovat.

5 doporučení ke kontaktním čočkám.

1. Vždy s sebou mějte alespoň jeden náhradní pár kontaktních čoček. Může se stát, že vám při neočekávané situaci kontaktní čočka vypadne a pak potřebujete nasadit náhradní.
2. Ke kontaktním čočkám je dobré používat oční kapky, které vám zvlhčují oči a zvyšují komfort nošení.
3. Ke kontaktním čočkám mějte vždy alespoň jedny brýle. Můžete se dostat do situace, kdy nebudete moct nějakou dobu kontaktní čočky nosit a v tu chvíli potřebujete dioptrické brýle.
4. Jednotlivé kontaktní čočky mají vždy přesnou specifikaci doby nošení od prvního otevření blistru/nasazení do oka. Nedoporučujeme kontaktní čočky přenášet. Pokud užíváte jednodenní kontaktní čočky, tak jsou skutečně určeny jen pro jeden den. Neznamená to však, že je můžete nosit 3 dny po 8 hodinách. Správný postup je ten, že ráno je nasadíte do oka a po vyndání z oka je musíte vyhodit. To samé je u měsíčních kontaktních čoček, které mají od otevření blistru mají expirační dobu 30 dní. Po uplynutí této doby musíte nasadit do oka nové.
5. Dodržujte správnou péči o kontaktní čočky, tak jak vám ukazoval při aplikaci kontaktních čoček kontaktolog.

Servis vašich brýlí

Stejně tak, jako například váš vůz, tak i vaše dioptrické a sluneční brýle potřebují pravidelný servis, aby jejich životnost byla co nejdelší.

Časem se vám mohou povolit šroubky, nebo vám brýle začnou sjíždět z nosu, a proto je dobré v pravidelných intervalech dopřát brýlím servis. Při čekání vám čas rádi zpříjemníme dobrou kávou a můžete se podívat na nejnovější kolekce brýlí světových značek.

Brýle vám samozřejmě i důkladně vyčistíme ultrazvukem, který odstraní sebemenší nečistoty i v místech, kam se standartně mikrovláknem nebo oplachem pod tekoucí vodou nedostanete.

To vše máte k zakoupeným brýlím u nás ZDARMA, jelikož nám záleží na tom, aby vaše brýle vždy vypadaly perfektně a dělaly vám radost.