ZEISS Digitální

brýlové čočky

– ideální celodenní brýle pro digitální životní styl.

Zaměřeny na moderní život. Brýlové čočky ZEISS Digital vám přinesou zcela nový pohled na váš chytrý telefon, tablet či televizi. Ideální pomůcka pro uživatele digitálních zařízení. Vaše oči vám budou vděčné.

Brýlové čočky ZEISS Digital.

Skoncujte s únavou očí způsobenou digitálními zařízeními.

V průměru sledujeme obrazovku svého chytrého telefonu, tabletu či televize téměř pět hodin denně. Na mobil se přitom podíváme až 80krát za den! A tyto hodnoty v budoucnu dále porostou. Malá písmenka a neustálé zaostřování z dálky na blízko na naše oči kladou ty nejvyšší nároky. Ve věku od 30 let a výše může tohle neustálé zaostřování vést k námaze očí či, jak jej nazývají odborníci, syndromu počítačového vidění. Digitální brýlové čočky společnosti ZEISS nabízí dokonalé řešení. Díky speciálně optimalizovanému zornému poli na blízko totiž umožňují rychlé a pohodlné zaostřování – ať se díváte kamkoli. Tyto čočky jsou tudíž vhodné nejen pro sledování digitálních zařízení, ale také ke čtení knih a časopisů.

Svět v pixelech - výzva pro vaše oči.

Stále častější používání chytrých telefonů, navigačních zařízení, elektronických čteček knih a tabletů mění naše zrakové návyky: naše oči si musí zvykat na nové vzdálenosti pozorování na blízko a přizpůsobit se tak bližším vzdálenostem, ve kterých se na své digitální přístroje oproti např. novinám či knize díváme. S tímto se pojí rovněž neustálé změny vzdáleností, na které naše oči zaostřují. Tyto situace od našich očí vyžadují mnoho a častokrát až příliš: stále více lidí v konečném důsledku trpí krátkozrakostí nebo si stěžuje na problémy s očima či zdravím obecně.

Co je to únava zraku z digitálních zařízení? Používání digitálních technologií na vaše oči klade ty nejvyšší nároky. V pouhém zlomku vteřiny musí přejít z dálky na blízko: z objektů v dálce na malé displeje, mini písmenka a nahuštěné informace – a pak zase zpět. To pro ciliární sval a oční čočku, které se musí neustále přizpůsobovat, aby nám zprostředkovali ostré vidění, představuje mimořádný nápor. Důsledkem jsou bolesti hlavy, krční páteře a pálící či unavené oči, a to obzvláště s přibývajícím věkem. V Německu například popsanými příznaky, tedy nadměrně namáhaným zrakem, trpí 50 procent populace.

To pravé řešení pro všechny. Digitální brýlové čočky, kancelářské čočky, progresivní čočky – jaký je mezi nimi rozdíl?

Nebojí se žádné výzvy. Zatímco digitální brýlové čočky ZEISS jsou speciálně optimalizovány pro pohled na blízko a jsou vhodné pro celodenní nošení, kancelářské čočky ZEISS jsou určeny jako doplňkové brýle pro ty, kteří začínají mít potíže s viděním na střední a krátkou vzdálenost – což jsou typické vzdálenosti požadované při práci například v kanceláři. Progresivní brýlové čočky ZEISS pak nabízí provedení ušité na míru přinášející jasný a ostrý pohled jak na blízko, tak na dálku a vše mezi tím.

5 tipů, jak předejít únavě zraku z digitálních zařízení


1.
Dopřejte svým očím v průběhu dne pravidelný odpočinek. Ideálně se každou hodinu po dobu pěti minut koukejte do dálky - aniž byste zaostřovali.
2.
Požádejte svého optika o radu ohledně únavy zraku z digitálních zařízení. Lékař ověří přítomnost symptomů této únavy.
3.
Pokud je to možné, kombinujte test únavy zraku s pravidelnou oční prohlídkou. Na oční prohlídku k našim specialistům v POP OPTIK se dostavte každé dva roky.
4.
Díky neustálému používání moderních displejů jsme v současné době vystaveni modrému světlu více než kdy dříve. Je dlouhodobá práce na počítači, s chytrým telefonem nebo tabletem vašim každodenním chlebem? Někteří se domnívají, že příčinou únavy a diskomfortu je právě modré světlo. Řešením může být vhodná povrchová úprava čoček.
5.
Zvolíte-li si digitální brýlové čočky společnosti ZEISS, je nezbytně nutné, abyste s optikem probrali jak čočky a obruby, tak jejich ideální centraci.
Previous slide
Next slide

Rezervujte si termín vyšetření zraku na některé z našich poboček kde si zároveň můžete vybrat obruby z nespočtu modelů od předních světových výrobců pro vaše nové digitální brýlové čočky ZEISS.